kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Hľadáme starý použitý nábytok

Aj keď tu máme ešte zimu, už čoskoro nám na dvere zaklope jar a s ňou aj obdobie, kedy aj naše príbytky zažívajú svoje „odtučňovacie kúry“ v podobe veľkého upratovania a zbavovania sa starých vecí, aby uvoľnili miesto niečomu novému. V pristavenom veľkokapacitnom kontajnery alebo v ohni končí okrem naozaj nepotrebného haraburdia neraz aj skrytý poklad – starý použitý nábytok.

starý nábytok - stôl a príborník

Aj keď možno starý ošarpaný nábytok dlhodobým používaním /alebo naopak dlhým pobytom „na povale“ bez úžitku/ stratil na prvý pohľad svoj pôvab, šikovné ruky dokážu takýto nábytok oživiť do pôvodnej podoby a vdýchnuť mu jeho zablúdenú dušu. Hodinami usilovnej práce sa staré interiérové zariadenie našich dedov a pradedov zmenia na nepoznanie – buď do takmer rovnakej podoby, ako vyzerali pred povedzme sto rokmi, alebo recykláciou jednotlivých častí a zakomponovaním moderných prvkov do absolútne jedinečných interiérových solitérov vysokej hodnoty, hodiacich sa aj do najmodernejšieho interiéru.

Taktiež je dobré pripomenúť si fakt, že úpravou starého (aj nefunkčného) nábytku na nábytok, ktorý bude funkčne slúžiť, či „iba“ skrášľovať interiér ďalšie mnohé roky sa ušetrí množstvo živých stromov.

Prečo toto píšem? Rád by som vyzval čitateľov blogu o nábytku dobremag.net , ak nájdu pri upratovaní vo svojej domácnosti (na povale, v pivnici…) starý nepotrebný nábytok, alebo jednoducho si myslia, že použitý nábytok už neslúži dobre svojmu účelu (zlomila sa na stoličke noha? odlúpila sa dýha? …), aby ho nevyhadzovali, ale aby nám na adresu dobremag(zavináč)dobremag(bodka)net zaslali jeho fotografie a stručný popis. Ak nás váš starý nábytok zaujme, určite sa spolu dohodneme. Starý nábytok nevyhadzujte!!! :)

stary nabytok - stôl

starý nábytok - komoda

stary nabytok - komody a zrkadlo

Aký nábytok hľadáme?

a. starý (aj poškodený) nábytok z masívneho dreva resp. starý dyhovaný nábytok
b. starý (aj poškodený) dyhovaný nábytok
c. starý vidiecky nábytok
d. staré drevo z rozobratých krovov, šôp alebo napríklad aj zo stroskotanej lode :)
staré komody, stoly, stoličky, vytríny, skrine, postele, príborníky, zrkadlá, vešiaky…

Aký nábytok nechceme?

a. starý použitý nábytok z dyhovanej drevotriesky a laminovanej drevotriesky
b. staré použité sedacie súpravy a kreslá
c. napodobeniny „akože rustikálneho“ „akože starého nábytku“ ,)

Fotografie – podľa mňa – najkrajších kúskov by som rád zverejnil ešte pred úpravou, a následne po ich renovácií. V prípade, ak ste si takýto starý nábytok renovovali sami, rád zverejním aj vaše dielo.

Ilustračné fotografie: Apartment Therapy

This entry was posted in Starý nábytok and tagged , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

3 Comments

 1. kristina dujnicova
  Posted streda, 6. október 2010 at 4:31 pm | Permalink

  Potrebujem opravit starsiu vitrinu, hore sklo, dolu sufliky. Potrebuje vymenit niektore dyhy (asi mahagon, mozno orech).
  Byvam v Ba. Ak vam poslem foto, poradite mi, na koho sa obratit?

 2. Posted streda, 6. október 2010 at 4:36 pm | Permalink

  skuste poslat fotky, mozeme ich rozposlat dalej

 3. slezakova katarina
  Posted piatok, 25. február 2011 at 12:50 pm | Permalink

  mam starsi nabytok zo spalne. 3 skrine s nastavcami , perinak, koberec. Uz ho nepotrebujem. mozete mi v tom pomoct? Kolko ma to bude stat? Dakujem

One Trackback

 1. […] nábytok, ktorý bude mať dušu. A samozrejme tí, ktorí by si na to netrúfali sa môžu obrátiť na nás, radi im […]

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*