kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Kuchynský nábytok a pieskované sklo

Sklo sa pri výrobe kuchyne používa stále častejšie a má stále viac spôsobov využitia – sklenené kuchynské dvierka v hliníkovom ráme, kuchynská zástena zo skla, sklenený barový pult či sklenené police sú len niektoré z ních. Pri sklenených dvierkach, sklenených barových doskách alebo pri sklenených policiach je častou požiadavkou zákazníka alebo bytového architekta použitie menej priehľadného (mliečneho) skla.

Použitie nepriehľadného (resp. menej priehľadného) skla na nábytku v spálni, v kancelárii či v obývačkovom nábytku nie je de facto ničím limitované, nábytok v kuchyni tieto limity bohužiaľ má – vyššia vlhkosť, mastnoty a zvýšené znečisťovanie povrchov kuchyne nedovoľujú použiť obľúbenú a lacnú alternatívu – pieskované sklo.

Zadný, jemne zdrsnený povrch pieskovaného skla, je extrémne náchylný na znečistenie, viditeľný je na ňom každý odtlačok prsta a jeho čistenie nie je naozaj jednoduché. Riešením tohoto problému je lakovanie zadného povrchu, čím sa však stráca základná výhoda použitia pieskovaného skla pri výrobe nábytku – nižšia cena.

Alternatívnym a omnoho vhodnejším riešením na kuchynský nábytok je použitie iných druhov mliečneho skla (napr. lacomat alebo satin white), ktorých zadný povrch je identický s predným povrchom (oba sú hladké). Aj keď cena takýchto skiel je mierne vyššia ako cena pieskovaného skla, jeho jednoduchá údržba vám túto zvýšenú investíciu určite niekoľkonásobne vynahradí.

This entry was posted in Kuchyňa and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Posted streda, 9. apríl 2008 at 10:49 am | Permalink

    neostava nič ine,než klasicke dobre rozbitne sklo

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*