kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Posuvné dvere na vstavané skrine – ako na nich ušetriť?

Keď premýšľate, aké vstavané skrine by ste vo svojom dome či byte chceli a potrebovali, pri maximalistickom pohľade vždy nakoniec narazíte na strop svojich finančných možností. Vtedy sa vo vás zvyčajne naštartuje pocit zodpovednosti a väčší realizmus a začnete zo svojich požiadaviek na dizajn a funkčnosť vysnívanej vstavanej skrine postupne ustupovať – drevotrieska vnútorného vybavenia vstavanej skrine už nemusí byť z drahšieho moderného drevodekoru, ale kľudne i i z tej najlacnejšej bielej, namiesto mnohých zásuviek s plnovýsuvom a tichým dotváraním vám ich bude razom postačovať omnoho menej a tiež s lacnejšími kolajničkami, sklopnú vešiakovú tyč nahradíte klasickou pevnou vešiakovou tyčou, hliníkový rám posuvných dverí sa oproti oceľovým bude javiť ako prílišné vyhadzovanie peňazí alebo tiež vodorovné delenie posuvných dverí a kombinácia rôznych materiálov (DTD, sklo lacobel…) možno nebude na ten druhý pohľad až taký dobrý nápad…

Posuvné dvere – minimálnou zmenou k maximálnej úspore

Pre príklad (a ilustráciu, že jednoduché riešenia sú mnoho krát najúčinnejšie) si posvieťme na vstavanú skriňu širokú približne 2 metre, ktorej vnútorné vybavenie je členené na 4 samostatné zvislé časti. Každá časť vstavanej skrine je široká približne 500 milimetrov a každú túto časť „zakrývajú“ posuvné dvere pre vstavané skrine (ktoré majú šírku niečo viac ako 500 mm). Ak budú tieto posuvné dvere vyrobené z hliníkového profilu a s výplňou DTD 10 mm imitácie orech, môžete za jeden kus zaplatiť približne 90 € a teda v súčte za všetky 4 posuvné dvere pre vašu vstavanú skriňu by ste našli sumu okolo 360 €. Ak by interiér tejto vstavanej skrine neobsahoval nadštandardnú výbavu, posuvné dvere by mohli tvoriť z celkovej faktúrovanej sumy skrine minimálne polovicu.

posuvné dvere pre vstavané skrine

Čo sa však stane, keď namiesto 4 úzkych posuvných dverí použijete na vaše vstavané skrine iba 2, ale dva krát širšie? Horná a spodná koľaj bude rovnako dlhá, vnútorné vybavenie vstavanej skrine bude členený rovnako, montáž skrine bude trvať tiež takmer na vlas rovnako… avšak za posuvné dvere zaplatíte podstatne menej – za jedny dvere široké približne 1000 milimetrov a v rovnakej materiálovej špecifikácií ako predchádzajúce zaplatíte približne 110 €. V súčte je to 220 € a úspora až 140 €!

posuvné dvere pre vstavané skrine

Ešte extrémnejšie plytvanie pri posuvných dverách dochádza, ak sú vstavané skrine naprojektované, vyrobené a namontované podobne, ako je to na ďalšej fotografii – s nadstavcom. Pri rovnakej šírke 2 metre ako v predchádzajúcich prípadoch a pri počte 4x spodné dvere vysoké približne 2000 milimetrov a 4x horné dvere vysoké približne 500 milimetrov by cena za posuvé dvere činila ohromujúcich 600 €. Taktiež by sme museli pripočítať ďalšiu hornú a spodnú koľaj.

vstavane skrine - posuvne dvere
Na ilustračnej fotografii je vstavaná skriňa s nadstavcom od hary-s.sk

This entry was posted in Nábytok na mieru, Vstavané skrine and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. michal
    Posted pondelok, 30. november 2015 at 1:33 pm | Permalink

    Dobrý deň. Ja som si robil vstavanú skriňu svojpomocne a ušetril som 1/2 nákladov od cenovej ponuky, ktorú som dostal v obchode.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*