kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Sú kuchyne Decodom z obchodného domu s nábytkom Galan kvalitné?

Kuchyne Decodom sú medzi slovenskými zákazníkmi stále extrémne obľúbené. Z veľkej časti za to môže tradícia a konzervatívny prístup pri nákupe nábytku (Decodom je pokračovateľ socialistického štátneho podniku Mier Topolčany resp. neskoršej akciovej spoločnosti Mier), s časti je to dôsledok rozšíreného tvrdenia, že kuchyne Decodom disponujú dobrou kvalitou, za nízke ceny. Keďže rodinný priatelia zvažujú (zvažovali? :) ) práve kúpu kuchyne Decodom, požiadali ma o zhodnotenie jej kvality s prihliadnutím na konkrétnu cenovú ponuku ich budúcej rohovej kuchyne. Ako teda dopadli v mojom rýchloteste kuchyne Decodom z obchodného domu s nábytkom Galan?

Aby som pred samotnou návštevou kuchynského štúdia v obchodnom dome s nábytkom Galan zistil, čo si o kvalite svojich kuchýň a nábytku všeobecne myslí sám Decodom, klikol som na ich internetovú stránku Decodom.sk. Nedopátral som sa k žiadnym dôležitým informáciám (možno okrem vety „DecoPlan sú kuchyne, ktoré dokážu naplniť predstavy a požiadavky aj toho najnáročnejšieho zákazníka.“ – pomyslel som si, že tie kuchyne budú asi fakt bomba…), avšak v sekcii „Médiá o nás“ som spozornel pri PR článku z časopisu Dom a byt č. 3/2010, ktorý sa takmer celý „točil“ okolo nepodstatných detailov, a podstatné akoby zámerne opomínal (k tomuto článku sa niekedy v blízkej budúcnosti vyjadrím v samostatnom „protičlánku“ :) ).

Prvý dojem z kuchynského štúdia Galan a z vystavených kuchýň Decodom nepatril ani z ďaleka medzi tie horšie. Vystavených je tam vcelku prehľadne odhadom približne 12 – 15 kuchýň, ktoré prezentujú väčšinu typových rád výrobcu. Tak isto sú vo vystavených kuchyniach zakomponované mnohé doplnky, takže zákazník si dokáže utvoriť slušný názor na ponuku kuchynského nábytku tohoto výrobcu. Už na druhý pohľad mi však bolo jasné, že kuchyne Docodom nie sú ani zďaleka určené aj pre „…toho najnáročnejšieho zákazníka.“. Vo vystavenej ponuke chýbali luxusnejšie materiály (napr. lakované dvierka, dyhované dvierka či napríklad dizajnérske úchytky, odsávače pár alebo nekonvenčné konštrukčné riešenia, čo si však nábytok Galan kompenzuje vo vedľajšom oddelení Design house s kuchyňami Veneta Cucine – avšak toto je článok o kuchyniach Decodom) a po precíznejšom skúmaní konštrukčných detailov a použitých materiálov sa začali vynárať ďalšie a ďalšie väčšie či menšie defekty.

Keďže som bol upozornený, že v cenovej ponuke na rohovú kuchyňu priateľov boli zakalkulované kvalitné pánty (nábytkové závesy) Blum, otvoril som hneď prvé dvierka na prvej kuchyni – závesy Blum tam namontované neboli, avšak bol som ubezpečený, že ak sú v cenovej ponuke, tak budú do objednávanej kuchyne namontované. Avizované tlmiče dvierok namontované boli, čím sa pán predajca nezabudol pohotovo pochváliť :) . Rozčarovanie sa naopak dostavilo pri pohľade na špáry medzi jednotlivými dvierkami – čo svedčí buď o použití nekvalitných materiálov (vyššie spomínané pánty, samotné dvierka, alebo drevotrieskové dosky na korpusoch skriniek), alebo o nekvalitne odvedenej práci montážnika. Nasledujúca (a ako cez kopirák „opajcovaná“) výhovorka o množstve zákazníkov, ktorí dvierka skúšajú a tým nábytok zničia bola už riadne trápna. Absolútnu (slušne povedané) nedbanlivosť montážnika, ktorý montoval vystavenú kuchyňu (a možno bude montovať aj rohovú kuchyňu priateľov) dokazovalo aj niekoľko skriniek plných pilín a prachu – ako bude vyzerať zmontovaná kuchynská linka, ktorú montážnikovi skontroluje „len“ zákazník, ak kuchynská linka, ktorú kontroluje montážnikovi ten, kto mu určuje výšku platu je celkom slušne odfláknutá?

Všetky korpusy skriniek (a dokonca aj dvierka z drevotriesky – avšak tu to nie je až taký problém) vystavených kuchýň Decodom boli vyrobené z drevotrieskovej dosky hrubej iba 16 milimetrov(!), čo v dnešnej dobe nepredstavuje ani základný štandard (ten predstavuje hrúbka 18 milimetrov, a za nadštandard môžeme považovať napríklad dosky z masívneho dreva, vrstvené drevo, preglejky, laťovku, MDF dosky…) ale naopak tento materiál nápadne približuje kuchyne Decodom ku kuchyniam toľko diskutovanej poľskej produkcie (lacné poľské kuchyne, lacné kuchyne z Poľska…). Zlý dojem zaklincovali použité hrany – klasická tenká hranovacia páska by mala byť navždy vymazaná z hláv konštruktérov a výrobcov aj toho najlacnejšieho nábytku. Jasnejší dôkaz, že by sa hranovacia páska nemala už nikdy používať, nakoniec poskytla samotná vystavená kuchyňa radu Vanila – odštiepené hrany na rohovej policovej skrinke svietili na 5 metrov.

Ďalším znakom, ktorý radí kuchyne Decodom do nižšej kvalitatívnej kategórie je napríklad absencia dvierok v blokoch pri kuchynských dvierkach v drevodekore, vyduté plochy na dvierkach v mieste pántov (toto je podľa mňa taktiež riadny prúser, týkalo sa to vystavenej kuchyne s lesklými hornými výklopnými dvierkami kávovej farby…), alebo nedokonalé kopírovanie už takmer prežitého (v minulosti úspešného) dizajnu z pred pár rokov. Kuchyne Decodom nie sú správnou voľbou pre „najnáročnejšieho zákazníka“, ale naopak pre zákazníka, ktorý dokáže tolerovať mnoho nedostatkov ako v kvalite použitého materiálu, v konštrukčných detailoch či v prílišnej uniformite a „okukanosti“ dizajnu. Kuchyne Decodom by som po svojom rýchloteste z pohľadu ceny i kvality zaradil do nižšej strednej kategórie. Určite sa nájde mnoho výrobcov kuchýň na mieru (jeden sa už našiel :) ), ktorí dokážu porovnateľnú kuchyňu vyrobiť s použitím kvalitnejších materiálov (DTD hrúbky 18 mm, ABS hrany…) za nižšiu cenu.

A aké máte skúsenosti s kuchyňami Decodom vy?

This entry was posted in Kvalita nábytku and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

22 Comments

 1. Marek POtkan
  Posted štvrtok, 29. apríl 2010 at 7:00 pm | Permalink

  Tiez mame kuchynu decodom. Ako snad kazdy sme navrh viac krat upravovali, no splecna/pani i ked bola velmi sikovna a rychla sa dost sekla a viac casti (skladali sme si ju sami) sme dostali v zlych rozmeroch. Nereklamovali sme to, nakolko som podpisal tie papiere a neveril som ze je nutne rozmer kazdej dosky kontrolovat/prepocitavat – CHYBA.
  Hrany na pracovnej doske a obkladoch su ale az na jednu nedpostatnu dosku ABS.
  Taktiez ma samozrejme zarazilo ze korpusy su len 16mm.

 2. Peter Lieskovský
  Posted utorok, 18. máj 2010 at 3:22 pm | Permalink

  Kupil som si asi pred dvoma mesiacmi u Galana kuchynu Elis – a musim povedat, ze som bol nadmieru spokojny. Mily pristup personalu, ochota, dodrzany dodaci termin… Asi nepatrim medzi zakaznikov, ktori nevedia co s peniazmi, ale myslim si, ze tieto produkty maju dobry pomer medzi cenou a kvalitou. V Design House su kuchyne pre inu cielovu skupinu a adekvatna tomu je aj cena.

  Co sa tyka expozicie – bodaj by kazdy predajca nabytku kladol taky doraz na vystavu a dekoraciu, ako je to u Galana. Mne sa zdalo, ze je tam pekne a cisto.. Tym, ze nakupu kuchyne predchadzalo asi rocne obdobie a priprava instalacii, bol som tam cca 3-4 krat a bolo celkom fajn, ze sa ta vystava aj obmienala a nebolo tam stale to iste..

  Myslim si, ze najlepsi usudok si kazdy vytvori sam, ked tu predajnu navstivi, je lepsie raz vidiet, ako dvakrat pocut..

 3. pega109
  Posted štvrtok, 20. máj 2010 at 1:19 pm | Permalink

  Prečo sa tu opisuje decodom práve u Galana? Potom to isté platí pre tieto kuchyne aj v inom OD ako napr. TPD v petrzke?

 4. Posted štvrtok, 20. máj 2010 at 1:57 pm | Permalink

  galan sa tu popisuje viac menej náhodne, vybrali si ho kamaráti, tak som išiel tam …. ale čo sa týka (ne)kvality kuchýň Decodom, tak tá je rovnaká všade

 5. Kardan
  Posted nedeľa, 23. máj 2010 at 10:40 pm | Permalink

  Tiež uvažujem o kúpe novej kuchyne, dekodom sa mi zdal ako vhodná alternatíva. Spomínané parametre kvality ma preto prekvapili. Rád by som preto poznal Váš názor na značku strednej triedy alebo vyššej strednej triedy, ktorú by ste mi (alebo vašim zmámim) doporučili?

 6. Andrej
  Posted streda, 26. máj 2010 at 8:12 pm | Permalink

  16mm MDTD nema ziaden vplyv na konstrukciu a naslednu nekvalitu zmontovanej kuchynskej zostavy.
  Mam doma kuchynu zo 16mm korpusov a absolutny problem.
  (nemam kuchynu decodom)

 7. Andrej
  Posted streda, 26. máj 2010 at 8:14 pm | Permalink

  :-)) oprava: a ziaden problem nemam (nemam kuchynu od decodom)

 8. miro
  Posted štvrtok, 3. jún 2010 at 6:13 pm | Permalink

  zdravím vás všetkých.
  chceme kúpiť kuchyňu a rozhodujeme sa medzi oresi a decodomom. čítal som už všeličo dobré aj zlé na oresi, ale stále sa neviem rozhodúť. oresi vyšla cenovo lepšie a servis, ktorý nám tam poskytli sa ani nedal porovnať s tým čo sme dostali v tpd-decodom. v oresi boli ochotný, vypracovali nám ponuku, vytlačili, poradili čo by bolo lepšie spraviť, ako to navrhnúť a v tpd sa pani nezmohla na nič iné, len: “ ako to teda chcete“, „môže byť“ atď. boli sme sklamaný, a už len kvôli tomu poradenstvu by som sa rozhodol pre oresi. ale vždy je tam to ale. má niekto skúsenosti aj s decodomom a aj s oresi? bol by som rád keby nám niekto naozaj zainteresovaný poradil. ďakujem.

 9. Andrej
  Posted streda, 9. jún 2010 at 9:01 am | Permalink

  Osobne decodom. Napr. ma rektifikovatelne zavesne kovanie,vacsi vyber doplnkov, Abs hrany, viac dekorov soklovej listy, police je mozne vyskovo menit v skrinke,vyklopne skrinky maju 2 piesty, viac dekorov frontov. oresi je v hore menovanych veciach okresanejsia, pripadne niektore veci nema vobec.

 10. Ivica Garajová
  Posted sobota, 12. jún 2010 at 1:56 pm | Permalink

  Pred rokom som kupovala kuchyňu z Decodomu v Rožňave. Predajcovia boli veľmi ochotní pomôcť a poradiť a s objednávkou nebol žiaden problém. Všetko mi na mieru sedí a aj s kvalitou som veľmi spokojná. Keď by som sa mala ešte raz rozhodovať kde si kúpim kuchynskú linku, zvolím tohoto predajcu.

 11. Arthur, Art White
  Posted sobota, 19. jún 2010 at 8:07 am | Permalink

  zdravím vás všetkých.chceme kúpiť kuchyňu a rozhodujeme sa medzi oresi a decodomom. čítal som už všeličo dobré aj zlé na oresi, ale stále sa neviem rozhodúť. oresi vyšla cenovo lepšie a servis, ktorý nám tam poskytli sa ani nedal porovnať s tým čo sme dostali v tpd-decodom. v oresi boli ochotný, vypracovali nám ponuku, vytlačili, poradili čo by bolo lepšie spraviť, ako to navrhnúť a v tpd sa pani nezmohla na nič iné, len: ” ako to teda chcete”, “môže byť” atď. boli sme sklamaný, a už len kvôli tomu poradenstvu by som sa rozhodol pre oresi. ale vždy je tam to ale. má niekto skúsenosti aj s decodomom a aj s oresi? bol by som rád keby nám niekto naozaj zainteresovaný poradil. ďakujem.
  +1

 12. Marfy
  Posted štvrtok, 3. marec 2011 at 3:59 pm | Permalink

  My sme si kupili kuchynu Decodom v TPD priblizne pred 1,5 rokom a sme velmi spokojni. Je uplne nepodstatne, ze dosky su spominanej 16mm hrubky. Vyzera vyborne, plni svoj ucel a neboli problemy ani pri montazi, ktoru sme si robili svojpomocne. Myslim si, ze v pripade kuchyn Decodom ide o vyborny pomer kvalita/cena. Premyslali sme aj nad inymi vyrobcami, ale nikde mi neposkytli vsetko co sme chceli za rozumnu cenu. Kuchynu Decodom by som si vybrala znova a vrele ju kazdemu odporucam.

 13. Ičo
  Posted pondelok, 20. jún 2011 at 11:52 am | Permalink

  Kritika vychádzajúca z článku na kuch.linky z Decodomu sa mi zdá prehnaná a zaujatá.Tiež som dlho na trhu zvažoval rôznych výrobcov mojej novej kuch.linky,ale z hľadiska pomeru cena/kvalita ma linka od Decodomu nesklamala a slúži výborne.Samozrejme že treba dopredu presne vedieť čo chcem,priniesť svoj nákres+rozmery a trpezlivo to prediskutovať s predajcom od Decodomu pri tvorení graf.návrhu v počítači do najmenších detailov,potom pri dovoze linky pedantne skontrolovoať podľa dodacieho listu jednotlivé položky(ak niečo chýba okamžite reklamovať) a napokon zveriť montáž do rúk odborníkov,teda nešetriť na nesprávnom mieste,keď som laik a technicky nie až tak zručný!

 14. Juraj
  Posted utorok, 12. júl 2011 at 9:06 am | Permalink

  Rád by som pánovi, ktorý napísal tento článok potriasol rukou a spýtal sa ho, kam na to všetko chodí?
  1. Poprosím o uvedenie aspoň 3 výrobcov s hrúbkou korpusu 18 mm, ktorý je podľa pána štandard.
  2. Piliny v skrinke a nedbalo naštelované dvierka a zásuvky – ako si pán Galan zariadi, tak má. Len veľká škoda, že tým trpí značka a produkt.
  3. Všetci chcete značky a kvalitné super veci, ale za čo najnižšie peniaze. Môžete sa spoľahnúť, že vo svojej kategórii sú kuchyne decodom to najvýhodnejšie, čo môžete mať. Na slovenskom trhu určite. Verte mi, nikto vás nechce klamať a predávať vám nekvalitný tovar.
  4. Negatívne skúsenosti viacerých – chyba sa môže stať vždy, aj profesionálovi, aj nemeckému výrobcovi, aj v decodome. Nie je to však na dennodennom poriadku.
  Pre všetkých nás sú najdôležitejšie referencie našich zákazníkov. Vy robíte tú správnu a dôležitú reklamu produktu a firme, od ktorej ste kúpili. Našim cieľom nie je vás klamať.

  Ak máte niekto reálny problém, alebo otázky, kontaktujte ma, rád vám pomôžem.

 15. Posted utorok, 12. júl 2011 at 1:08 pm | Permalink

  pán Juraj, ak ste odpovede na vase otazky nevedel vyčítať z článku, tak „pán, ktorý napísal tento článok“ toto všetko videl v obchodnom dome s nábytkom Galan (takže tam „na to chodí“). jasne je to napísané nie len v samotnom nadpise „Sú kuchyne Decodom z obchodného domu s nábytkom Galan kvalitné?“, ale niekoľko krát aj v článku. sú to všetko osobné skúsenosti a nezmení na tom nič ani celé marketingové oddelenie decodomu. decodom by však vasimi ustami (prstami) nemal tieto veci bagatelizovat systémom – my nič, my kuzikanti, to galan…, naopak by sa podla mojho nazoru mal snazit, aby ich predajny partner prezentoval znacku v co najlesom svetle
  – 3 výrobcov vyrábajúcich z dtd 18 mm vymenuvávať nemusím, nakoľko budem mať určite problém vymenovať 3, ktorí vyrábajú zo 16 mm materiálu
  – musím opakovane konštatovať, že výrobok rovnakej kvality a rovnakých parametrov je možné (na slovenskom trhu určite) určite v nižších cenových reláciách … možno by však stálo za prečítanie, do akej kategórie sú kuchyne decodom teda umiestnené? kategória „aj pre najnáročnejšieho zákazníka“ (ako radi v decodome píšu) to hádam nebude
  – napokon k vami spomínaným chybám – nikde v článku sa nepíše, že decodom je najhorší na svete, naopak sa snazi tieto kuchyne zaradit do určitého segmentu a popísané chyby sú konkrétne očité svedectvo o kuchyniach decodom v obchodnom dome galan. ak bude decodom nadalej presviedcat uz iba kvalitnými vyrobkami, kvalitnym prevedenim prezentácie a hlavne montáže, je mu môžem iba zagratulovať.

 16. siso79
  Posted streda, 13. júl 2011 at 9:20 pm | Permalink

  Zdravim Juraj a pisatel clanku,

  len par postrehov k Vasej debate:
  1. ako som pochopil problem nie je primarne v DECODOM-e ako takom, ale u GALANA.
  a/ zle info od predavaca ohladom zavesov BLUM
  b/ piliny a zle namontovanie na predajni
  c/ akceptovanie nedostatkov, ktore by asi Galanovci doma u seba v kuchyni nezniesli
  2. moje tvrdenie si dovolim opriet aj o fakt, ze nedavno som bol v POLUSE v studiu DECODOM a ich vystava sa nedala s GALANOM porovnat. GALANA som navstivil minuly vikend, manzelku zaujal plagat ohladom doplnkov tak sme boli pozriet a samozrejme ma povlacila pri tej prilezitosti po celej predajni. A musim uznat, ze „pupaky“ na dvierkach su tam stale a cele sa to chysta na prerabanie a posobi v porovnani s POLUSOM velmi amatersky.
  3. k Vasim tvrdeniam, je podla mna chybou, ze DECODOM netlaci na GALANA a necha si takto kazit meno, nieco podobne som zazil aj v TPD v Petrzalke kde sme boli nahodou, ale riesili sme elekro, no i tak som si vsimol, ze to vystavenie nie je „koser“. Alebo sa rozhodli, ze rozbehnu biznis v BA sami ked otvorili studia a potom prirodzene neinvsetuju do inych predajcov – imho. Asi je to vec nazoru a postoja predajcov, ale rozdieli najdete aj medzi NAY predajnami v BA ako posobia … prikladov je dost….

 17. Robo
  Posted sobota, 8. október 2011 at 9:04 am | Permalink

  Tiez som nedavno hladal kuchynu. Obidiel som aj male vyrobne (stolarov), no tie ich referencie, ktore mi ukazovali na fotkach boli otrasne!!! Haldy chaoticky poskladanych, nudnych skriniek z obycajnej drevotriesky, neesteticke madla a zle volene dekory ma hned odradili. Dalej nasledovalo Oresi a Decodom v D Nabytku. V obidvoch sice ochota, ochota a poradenstvo na urovni, avsak v Decodome ten chlapik aj obcas poradil co nebude dobre riesenie (kedze ako laik som mnohe veci nevedel).
  Avsak, vysledna cena bola v Decodome nizsia o 30% vdaka letnej akcii. Navyse Vystavena kuchyna v Oresi bola len z tenkej drevotriesky, s akymsi nalisovanym papierom, cize bez struktury a vypadala hrozne!!! Neobsahovala dojazdy, kvalitne panty nic! Nakoniec zvitazil Decodom. Korpusy su sice zo 16mm DTD, avsak s velmi pekny dekor so strukturou. Dvierka su hrubsie a foliovane, co kuchyni dodava pekny a elegantny vzhlad. Dna zasuviek su opatrene gumou, vsetky dvierka su s dojazdami, v suflikoch su tie plechove deliace sytemy, atd
  Stolar nemal pri zostaveni linky najmensi problem (mali sme svojho), vsetko sedelo a zda sa, ze zatial aj sedi. Okrem toho vsade su ABS hrany, kdezto v na tej vystavnej v Oresi boli obycajne pasky.
  Z nasho pohladu Oresi absolutne prepadol a Decodom nam dal viac za menej penazi.
  Uvidime, co spominana 16mm drevotrieska spravi po rokoch. Zatial je vsetko OK a maximalne spokojni. Ano, viem si predtsavit aj kvalitnejsiu kuchynu, ale tato nas stala 3000 EUR a podobna u „znackovych“ vyrobcov bola od 9000 a viac :-O
  Myslim si, ze Decodom je pre poctivo pracujucich Slovakov dobra volba za dobre peniaze.

 18. lulo
  Posted utorok, 11. október 2011 at 1:53 am | Permalink

  pred par kesiacmu sme aj my zhanali kuchynu. navstivili sme Oresi aj Decodom. v Oresi sa pri nas po 15 minutach nikto nevsimal, tak sme uz viac zaujem nemali. do Decodomu sme prisli uz s vlastnym navrhom. podstatne minus pre mna bolo ze: nevedia mi zladit farbu korpusu s dvierkami – vraj si mam dat sivu, nie dakujem, chcem mat korpus rovnaky ako dvierka. nevedia mi vyrobit skrinku pre vstavanu mikrovlnku na mieru- to uz som sa pomaly otacala, vraj si nemam dat vstavanu. chlapec- srandista. a nakoniec – mame atypicku stenu kde v rohu nemame 90 stupnov ale 2 krat po 45 – to vraj nieje tiez mozne lebo oni maju len sektorove kuchyne.
  tak som navstivila jedno kuch. studio v BA – petrzalke (BDD- kuchyne pre kazdeho) ktore tiez robi sektorove kuchyne, ale bez problemov ich vie prisposobovat na mieru. vyraba to pre nich trenciansky Trenab. velmi velka spokojnost s pristupom (menili sme to asi 5krat, stale boli ochotni) takisto s montazou. dokonca mi vyrobili aj kupelnovy nabytok. urcite si od nich dam spravit aj kuchyny do domu. a to naj- cena bola viditelne nizsia ako u spominahe docodomu.

 19. Maja
  Posted nedeľa, 27. máj 2012 at 12:27 am | Permalink

  Ja som si tych studii obehla pomerne dost….tiez ma zaujala najskor ORESI, kde mi nacenili kompromis (zdaleka nie presne to, co som chcela) na cca 7500 EUR (v ramci prebiehajucej akcie uz s velkou zlavou) – je pravda, ze som chcela vysoky lesk (foliu), kuchyna samotna je velka a chcela som rozne „vychytavky“… Potom som bola este v Decodome, kde som sa dostala na cca 6000 EUR, ale velmi mi vadila nekompatibilita pracovnych dosiek, zasteny, korpusov a uplny vrchol bol, ze bocnu stranu dvierok nevedia zarovnat s korpusom – je tam odskok… Zacala som sa teda obzerat po vyrobe na mieru… nakoniec som skoncila pr jednom „zahorakovi“, ktory mi urobil velmi kvalitnu kuchynu presne podla mojich predstav, s kvalitnymi kovaniami BLUM, vyklopmi, brzdami a neviem, cim vsetkym…za 4300,- EUR… je pravda, ze montaz mu trvala 2 tyzdne ale vetko sedi presne na milimetre a hlavne to je funkcne….mimochodom – udrzba snehobieleho vysokeho lesku = bez problemov, udrzba tmavohnedej matnej casti = hroza!!!! …

 20. Eva
  Posted utorok, 2. október 2012 at 8:45 pm | Permalink

  dobrý deň, kúpili sme si kuchynskú linku Alnea, v prevedení jelša matná fólia od Decodomu. Máme ju 6 rokov, nezavárame, v týždni sa stravujeme v jedálni a napriek tomu kuchyňa pohlcuje dosť mastnotu a nedá sa riadne vyčistiť. Decodom mal s daným modelom problémy a teda ich stiahol tento rok z výroby. Nikdy viac by som neinvestovala do kuchynskej linky od Decodomu. Predsa nie je možné, aby kuchynská linka vyzerala ako „ocapkaná“ a jediné čo Decodom Vám ponúkne výmenu dvierok s 30 perc. zľavou (20 perc. ponúkajú celý rok). Len roky ukážu, či investícia bola správna, či nie. Výmenu dvierok si nakoniec zaplatíme u stolára, ktorý nám robil obývačku (vysoký lesk) pred pár rokmi a nemáme s ňou problémy.
  Nie vždy je cena pri kúpe rozhodujúca, možno sme na začiatku ušetrili, ale dnes musíme dať dalších 1000 eur za výmenu dvierok !!, ak sa nechceme pozerať na ucapkané dvierka každý deň.

 21. Kamil
  Posted utorok, 18. december 2012 at 4:01 pm | Permalink

  Z decodomu uz nic ! Pri dodavke som mal problem ,teraz reklamujem kuchynsku linku cakam 3 mesiace a stale nic najradsj by som ju vratil. Ziadny zaujem kup, vezmi a daj pokoj to je kredo decodomu.

 22. Frantisek
  Posted štvrtok, 15. október 2015 at 5:58 pm | Permalink

  Mam 2 kuchyne z Decodomu z rokov 2007 + 2009. Tá z 2009-teho stála 57 tis. SKK a keď som chcel identickú presne takú istú, tak cena v roku 2014 bola 2700,-€. Nakoniec mi ju miestni mládenci vyrobili na CNC strojoch (nie v garáži) za 1500,-€..

  Kvalita stále priemerná, len cena výrazne vyššia. Momentálne vysoko predražené.

  Teraz sa rozhodujem pre SANAS. Uvidíme.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*