kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Ako na ešte lacnejšie kuchyne z IKEA?

Aj keď zo zistení denníka SME vyplýva, že nábytok a interiérové doplnky slovenskej IKEA sú neraz drahšie ako identický nábytok a interiérové doplnky IKEA v Nemecku či Rakúsku, vždy je niekoľko možností, ako tieto ceny znížiť a nábytok aj u nás získať o čosi lacnejšie.

Ako príklad si vezmime jeden z najobľúbenejších a najkupovanejších výrobkov IKEA – kuchyne Faktum, ktorých obľúbenosť je vo veľkej miere odvodená aj od ich relatívne nízkej ceny. Každá kuchynská skrinka IKEA systému Faktum obsahuje korpus z bielej laminátovej drevotrieskovej dosky, nastaviteľné (rektifikačné) kuchynské nožičky, vnútorné vybavenie (napr. kuchynský výsuv, „drôtený program“, sorter, príborník…), pánty (závesy), kuchynské úchytky (madlá) a kuchynské dvierka resp. čielka zásuviek.

Spodná kuchynská skrinka IKEA Faktum s 2 policami (vysoká 70 centimetrov a široká 40 centimetrov) a s najjednoduchšími dvierkami z bielej melamínovej drevotrieskovej dosky stojí komplet (podľa katalógu IKEA platného do augusta 2009) 39,50 € (1190 Sk), avšak samotný korpus tejto kuchynskej skrinky iba 21,58 € (650 Sk) – takže ak si kúpite iba korpus tejto kuchynskej skrinky, zostane vám ešte 17,92 € (540 Sk) na kuchynské dvierka a nábytkové pánty. Pri všetkých ostatných kuchynských dvierkach je rozdiel ceny medzi samotným korpusom kuchynskej skrinky a kompletnou kuchynskou skrinkou omnoho výraznejší.


Na ilustračných fotografiách sú kuchyne IKEA

Kúpte iba korpusy skriniek

Kuchynské dvierka sa sa vyrábajú z mnohých materiálov, ktoré predurčujú ich konečnú cenu – od najlacnejších kuchynských dvierok z laminátovej DTD ohranovanej ABS hranou až po luxusné kuchynské dvierka (lakované kuchynské dvierka, masívne kuchynské dvierka, dyhované kuchynské dvierka…). Preto ak chcete naozaj lacnú kuchyňu vyhovujúcu aj požiadavkám kvality aj súčasným dizajnérskym trendom, môžete kľudne zabudnúť na kompletné kuchynské skrinky IKEA s dvierkami a kúpte si iba samotné korpusy, ktoré doplníte lacnými kuchynskými dvierkami z laminátovej DTD ohranovanej plastovou ABS hranou.

Lacné kuchynské dvierka z laminátovej drevotriesky

Laminátové drevotrieskové dosky sú aj na našom trhu dostupné v naozaj mnohých dekoroch od imitácie dreva, cez imitáciu kameňa, UNI farieb až po imitácie kovu. Ich veľkoobchodná cena sa môže pohybovať v rozpätí 7 – 14 € s DPH (približne 210 – 420 Sk) za meter štvorcový a s pripočítaním ceny za ABS hranu a ceny práce výrobcu sa dostaneme k cene laminátových kuchynských dvierok okolo 23 – 30 € s DPH (približne 700 až 900 Sk) za meter štvorcový. To je naozaj bezkonkurenčná cena za kuchynské dvierka!

Vráťme sa však k už spomínanej spodnej kuchynskej policovej skrinke – v IKEA zaplatíme 17,92 € (540 Sk) za najobyčajnejšie biele melamínové dvierka rozmeru 40 x 70 centimetrov (0,28 metra štvorcového) a za 2 pánty. Výrobcovi atypického nábytku zaplatíme za to isté cca 9,50 – 11,62 € (286 – 350 Sk), čo je úspora až do 8,42 € (253 Sk) už pri takýchto maličkých dvierkach! Skúste hádať, koľko € usporíte pri dvierkach na veľkej potravinovej kuchynskej skrini resp. pri dvierkach na celej kuchyni?

Výberom správneho dekoru, orientácie vlákien (pri drevodekoroch) a správneho výrobcu nábytku na mieru, môžete mať doma kuchyňu IKEA Faktum s kuchynskými dvierkami z laminátovej drevotrieskovej dosky vyrobených na mieru za výrazne nižšiu cenu a pritom to bude nevšedný originál – dostupný výber dekorov relatívne lacnej laminátovej DTD je toho zárukou.

This entry was posted in Nábytok IKEA and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. František
    Posted štvrtok, 11. október 2012 at 11:36 am | Permalink

    Otázka nejaký link kde sa daju takéto lacne dvierka obejdnať za velkoobchodné ceny ?

2 Trackbacks

  1. […] odozvy čitateľov, lacné kuchynské dvierka z laminátovej drevotrieskovej dosky vzbudili mimoriadny záujem. Aj z tohoto dôvodu som sa […]

  2. By Nábytok a bývanie 2009 Nitra | nábytok - dobremag.net on pondelok, 19. január 2009 at 9:48 am

    […] nábytok, sektorový nábytok, stoly, kuchynský nábytok, kuchyne, kuchynské pracovné dosky, kuchynské dvierka, kuchynské stoly, kuchynské drezy, kuchynské doplnky, spálňový nábytok, úložný nábytok, […]

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*