kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Nábytok na mieru: ako jednoducho zmerať pravouhlosť rohov miestností?

Ako som minule písal, pri inštalácií poličiek so skrytými podperami medzi steny alebo do rohu narazíme na problém vždy, ak tieto steny spolu zvierajú ostrý uhol (menší, ako 90°). Ak si objednávate nábytok na mieru, pri zameraní priestoru na tento problém zväčša šikovný merací technik rýchlo príde, ale dovtedy môže vo vás panovať falošné presvedčenie, že všetko, čo ste si v súvislosti s novým nábytkom vysnívali a naplánovali sa bez problémov do bodky zrealizuje. Preto je dobré ak už dopredu pred samotným plánovaním nábytku poznáte všetky rozmerové a tvarové pomery v zariaďovanej miestnosti (či už ide o kuchyne, šatníky, spálne …). Ako teda jednoducho zistíte aké rohy zvierajú steny vo vašom interiéri?

ako merať pravouhlosť rohov A

Samozrejme, odchýlky v rohoch miestností nemusia byť vždy také výrazné, ako je z ilustračných dôvodov znázornené na predchádzajúcom príklade a pre lepšie pochopenie aj v tomto článku. Ak chcete zistiť rozdiel uhlov vo vašom interiéri, nájdite vo vašej domácnosti vhodný pravouhlý predmet, ktorý vám s meraním pomôže. Pýtate sa, kde nájdete takúto vhodnú pravouhlú pomôcku? Otvorte dvierka na skrinke v kuchyni, a máte ho! Alebo skôr ju. Poličku z vnútra (nielen) kuchynských skriniek je ideálna pomôcka – ak potrebujete uhol zmerať iba zbežne, stačí do meraného rohu poličku priložiť a vizuálne podľa hrán dosky zistiť približný uhol (otvorený uhol A – ak je medzera medzi stenou a bokom police ďalej o roho, zatvorený uhol B – ak je medzera medzi stenou a bokom police pri rohu).

ako merať pravouhlosť rohov B

V prípade, ak chcete rohy zamerať naozaj presne, urobíte presne to isté ako v prvom prípade, avšak predtým si zmeráte presnú šírku a hĺbku police (pomôcky). Po priložení zmeranej poličky ku jednej zo stien zameráte vzniknutú medzeru tam, kde je najširšia (vzdialenosť „uhol“). Vzniknuté 3 body na papiery alebo v počítači pospájate, a tým vlastne meraný roh presne nakreslíte.

Takýmto „primitívnym“ spôsobom postupujú mnoho krát aj profesionálny zameriavači z firiem, ktoré nábytok na mieru vyrábaju – namiesto poličky si však so sebou často nosia drevotrieskovú alebo drevovláknitú dosku narezanú na rozmer 600 x 600 milimetrov. Jednoducho, rýchlo a pritom precízne takto zisťujú presné uhly či už merajú miestnosť pre nové kuchynské linky, alebo vstavané šatníkové skrine.

This entry was posted in Nábytok na mieru and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*