kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Nábytok pre najmenších

My už sme z toho veku vyrástli. Aké to bolo zábavné a bezstarostné si väčšinou pamätáme už len z fotografií či rozprávania rodičov. Život plný hier, smiechu, nenúteného učenia sa, objavovania svetu okolo nás. Detské roky sú jedny z najdôležitejších vo vývine človeka. Preto by sme mali deťom dopriať čo možno najviac zaujímavých inšpirácií. Platí to aj pre svet nábytku. Naše deti majú tiež náročné kritériá na fyzický svet okolo nich a radi si ho aj dotvárajú, keď nie je podľa ich predstáv. Pokreslené biele steny, nudný nábytok polepený nálepkami  komixových postavičiek či farebnou plastelínou omotaná lampa.  Prenesme sa teda aspoň na chvíľu do tohto paralelného vesmíru a dajme deťom nábytok, ktorý im umožní čo najviac užiť si toto krásne obdobie ich života.

Sedací prvok Puppy je super spoločník do izby. Zjednodušený dizajn tohto nábytkového farebného zvieratka podporuje kreativitu. Pri jeho kúpe myslite na to, že farbičky budú jeho neoficiálna súčasť. Dokreslíme očičká, nos, vyškerené zuby a divoká jazda môže začať.

Pri detskom nábytku je dôležité myslieť aj na bezpečnosť. Pri tejto nábytkovej sérii sa na to myslelo pri výbere materiálu. Ľahká stlačiteľná pena vytvarovaná do tvaru kresielka, stolíku. Povrchovo upravená ekologickou farebnou vrstvou. Aj vaše ratolesti ocenia, že si samé môžu organizovať izbu podľa momentálnej nálady. Spoza farebného bunkru budú na vás hádzať ponožky či plyšových medvedíkov.

Nábytok pre najmenších by mal tiež inšpirovať ku kreativite. Vo forme rôznych hier, jednoduchých hlavolamov, skladačiek. Rozkladací vešiak je toho vynikajúcim príkladom. Každý závesný háčik je iný, nájdeme tam mačičku, stromy či snehuliaka. Postupnosť  jednotlivých prvkov je ľubovoľná, opäť otvára našim deťom dvere fantázie. S tým ako deti rastú a dočiahnu vyššie, môžu pridávať nové poschodia.

Táto skladačka je z tej istej kategórie. Systém spájania jednotlivých farebných prvkov tohto poličkového či úložného prvku je natoľko jednoduchý, že aj deti sa môžu stať stolármi či staviteľmi. Materiál je opäť ekologický, v tomto prípade recyklovateľný vrstvený papier.

Pri detskom nábytku je podporovanie fantázie veľmi dôležité. Nábytok nemôže byť len pekný, či kvalitný, podľa čoho si my dospelí vyberáme v showroomoch či obchodoch. Nábytok pre deti by mal mať vždy druhý či tretí plán, okrem funkcie aj vtip či hádanku. Aké zvieratko je toto? A farbičky sú poruke a nie po podlahe.

Ak máte problém s tým, že sa detský nábytok nehodí do celkového konceptu moderného dizajnového bytu či domu, nasledujúce dva príklady možno zmenia váš názor. Kultové stoličky Pantone od Vitra majú verziu aj pre deti. Pri jedálenskom stole je zrazu všetko v dokonalom súlade.

Táto dizajnová vychytávka je z dielne Pininfarina. Húpací koník pre budúcich pretekárov môže byť na dvore bez akejkoľvek hanby postavený hneď vedľa vášho vyblískaného oceľového tátoša s dvanásťvalcom pod kapotou.

Výber nábytku pre deti  by sme mali brať ako fantastickú príležitosť byť opäť vo svojich vyťahaných kamašliach a šiltovkách s káčerom donaldom. Tak nasadnite na časostroj a ponorte sa do víru farieb, bláznivých hier, kotrmelcov a prstov v nose. V detskom svete je totižto všetko dovolené.This entry was posted in Detský nábytok and tagged , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*