kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Ako zbytočne nepredražiť svoju novú kuchyňu

Niekoľko možností, ako ovplyvniť cenu kuchyne (smerom nadol) bez toho, aby sa to prejavilo na jej kvalite, máte aj vy vo svojich vlastných rukách. Jednou z nich je výber správnych materiálov.

kuchynská linka

Drahé materiály na kuchyni používajte iba tam, kde ich je naozaj vidieť
Medzi drahšie materiály používané na výrobu kuchynských skriniek patria dýhované (hlavne dýhy exotických drevín ako sú zebráno, makasar, wenge…) a striekané dosky (hlavne vysoký lesk). Ak sa použijú na konštrukciu skrinky, môžu ju až niekoľkonásobne predražiť. Preto nie je múdre používať tieto materiály na tých dieloch kuchynských skriniek, ktoré nie sú pri zavretých dvierkach vôbec vidieť alebo sú vidieť minimálne. Vhodnejšie je skombinovať drahé materiáli na viditeľných plochách s lacnejšími materiálmi na plochách viditeľných iba pri otvorenej skrinke. Kuchyňa tým nič nestratí po vizuálnej ani kvalitatívnej stránke a za ušetrené peniaze si môžete kúpiť kuchynského robota s lepšími funkciami :o)

Kuchyňa na ilustračnom obrázku je od talianskej firmy Gatto Cucine.

This entry was posted in Kuchyňa, Nábytok na mieru. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Trackback

  1. By Kuchynské dvierka a bloky | nábytok - dobremag.net on streda, 2. apríla 2008 at 10:38 pm

    […] aj na kvalitu prevedenia a design? Máte na nábytku radi prepracované detaily? Páčia sa vám dýhované, drevolaminátové alebo masívne kuchynské dvierka? Potom myslite na tzv. […]

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*