kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Ako si objednať nábytok na mieru: dvierka

nábytkové dvierka

Nábytkové dvierka (predné pohľadové plochy nábytku) sa rozdeľujú nielen podľa použitého materiálu (dýhované, masívne, fóliové, striekané, sklenené bez rámu, sklenené s hliníkovým rámom…) ale aj podľa spôsobu otvárania:

A. Otváravé dvierka – pri šírke skrinky do 60 centimetrov postačujú jednokrídlové, pri širších skrinkách musia byť dvojkrídlové.
B. Lámacie alebo skladacie dvierka – používajú sa napríklad vtedy, keď je pred skrinkou nedostatok priestoru pre plné otvorenie otváravých dvierok. Lámacie dvierka môžu mať 2 krídla (v tom prípade sa otvárajú na jednu stranu) ale aj 4 krídla (otvárajú sa vždy 2 krídla na jednu stranu).
C. Posuvné dvierka – rovnako ako pri lámacích dvierkach sa posuvné dvierka často používajú s priestorových dôvodov pred skrinkou (napríklad pri šatníkovej skrini umiestnenej v úzkej chodbe). Nevýhodou je strata vnútorného priestoru skrinky – pri vstavaných šatníkoch až 10 centimetrov z hĺbky vnútorných políc.
D. Výsuvné čielka – používajú sa pri zásuvkách, výsuvných odpadkových košoch, výsuvných drôtených programoch a podobne.
E. Výklopné a sklopné dvierka – výklopné dvierka sa používajú pri horných skrinkách buď z estetických (pri nízkych a širokých dvierkach) alebo z praktických dôvodov (menšie riziko zranenia hlavy o roh dvierok pri ich otvorení). Estetika je taktiež hlavný dôvod, prečo sa používajú sklopné dvierka na spodných skrinkách.

This entry was posted in Kuchyňa, Nábytok na mieru. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Trackback

  1. […] montované na nábytok sa líšia napríklad rôznymi spôsobmi otvárania či použitým materiálom ale odlíšiť ich možno aj podľa spôsobu osadenia na korpus skrinky. […]

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*