kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Kuchynské dvierka a bloky

Plánujete novú kuchyňu a kladiete dôraz nielen na funkčnosť, ale aj na kvalitu prevedenia a design? Máte na nábytku radi prepracované detaily? Páčia sa vám dýhované, drevolaminátové alebo masívne kuchynské dvierka? Potom myslite na tzv. „bloky“.

Dýhované a laminátové dosky (drevodekory) na výrobu nábytku majú svoju štruktúru a dezén, preto bude pre vás v tomto prípade dôležité, aby výrobca pri výrobe kuchynských dvierok (samozrejme platí to aj na ďalší nábytok) dbal nielen na orientáciu vlákien dezénu (vodorovná alebo zvislá orientácia), ale i na to, aby dezén v miestach styku susediacich dvierok na seba prirodzene nadväzoval t.j. aby boli dvierka „v bloku“.

Mnoho slovenských výrobcov nábytku by nemalo mať problém s formátovaním dvierok „do bloku“, pri objednávaní kuchyne však na túto svoju požiadavku konštruktéra upozornite, ideálne je uviesť ju písomne priamo do objednávky.

„Bloky“ sú samozrejme realizovateľné iba pri kuchyniach vyrábaných na mieru – čo je jednou z množstva nevýhod pri kúpe lacnejšej sektorovej kuchyne.

Ilustračná fotografia: kuchyňa ALNOART WOODGLAS od firmy nemeckého výrobcu Alno.

This entry was posted in Kuchyňa, Nábytok na mieru. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*