kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Kancelársky nábytok: sklo lacobel ako parávan

„Radi by sme oddelili naše kancelárske pracoviská od malého kuchynského kútika  (je to maličká kuchynka) predeľovacím paravánom. Nábytok v kancelárií aj táto malá kuchynka sú vyrobené zo svetlých lesklých materiálov, preto by sme chceli na predeľovaciu stenu použiť z jednej strany svetlé farebné sklo lacobel a z druhej strany rovnakú dosku, z akej je vyrobený kancelársky nábytok (farebné sklo lacobel by bol zo strany kancelárskeho nábytku). Je nutné sklo lacobel a dosku osadiť do hliníkového rámu? Aké iné možnosti máme?“

atypicky-nabytok_sklo-lacobel1

Paraván z farebného skla lacobel vloženého do hliníkového rámu by možno spĺňal vaše predstavy a vhodne by zapadal do interiéru so stávajúcim kancelárskym nábytkom, avšak jeho cena by bola výrazne vyššia, ako pri paraváne podľa priloženého nákresu, ilustrujúceho niekoľko vhodných i menej vhodných (na tie pozor!) riešení – všetky za oveľa menej peňazí ako pri skle v nosnom hliníkovom ráme.

Na drevotrieskovú dosku potrebných rozmerov rovnakého dekoru, z akého máte vyrobený kancelársky nábytok sa sklo lacobel iba nalepí, čím vznikne jednoduchý „sendvičový“ paraván s vysokou bezpečnosťou (pri rozbití skla) a takmer akéhokoľvek tvaru a rozmerov. Jediným problémom sú hrany paravánu.

A. Najnevhodnejšie riešenie lepenia farebného skla lacobel na drevotrieskovú dosku – medzi ABS hranou (oranžová plocha) a sklom (zelenomodrá plocha) vznikne nepekná špára a skôr či neskôr sa sklo v týchto miestach poškodí. snáď jedinou výhodou je možnosť dodatočného lepenia skla.
B. Vhodné riešenie z konštrukčného hľadiska (hrana skla sa nebude užívaním nábytku príliš poškodzovať), avšak z hľadiska dizajnu nábytku nie príliš vhodná alternatíva – taktiež ako pri alternatíve A. je možné sklo na paraván lepiť aj dodatočne a v prípade paravánu na celú výšku interiéru sa dá takto dosiahnuť vhodná dilatačná špára (medzi stropom/stenou, ABS hranou a sklom), ktorá sa vyplní napríklad akrylovým tmelom.
C. Najvhodnejšie riešenie vtedy, keď požadujete, aby mal nábytok čo najjednoduchšie a najčistejšie línie. Pri výrobe podkladovej drevotrieskovej dosky pod farebné sklo lacobel sa zo strany skla (alebo aj z oboch strán) nezbrúsia („nezrazia“, nezošikmia….) hrany na ABS plastovej hrane, čim vzniká súvislá rovná plocha na prilepenie skla.
D. Najvhodnejšie riešenie z pohľadu ochrany hrany skla pred poškodením pri užívaní nábytku – aplikovaním tenkej hliníkovej lišty (eloxovanej ale aj striekanej na akúkoľvek farbu) v tvare písmena U alebo L až po nalepení skla na drevotrieskový podklad sa dosiahne najvyšší stupeň ochrany skla a kancelársky nábytok bude mať zabezpečenú dlhšiu životnosť, ako pri iných alternatívach. Namiesto hliníkovej lišty sa dá použiť ešte lacnejšie riešenie – laminátová hranovacia páska, avšak životnosť takéhoto riešenia je  omnoho nižšia.

This entry was posted in Nábytok na mieru and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*