kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

5 vecí ktoré musíte urobiť skôr, ako vám prídu zamerať interiér

Objednali ste si nábytok na mieru. Či už je to vstavaná šatníková skriňa alebo kuchyňa s výrobcom ste si dohodli termín, kedy k vám príde technik zamerať interiér. Ako mu uľahčiť prácu (aj on je len človek…) a meranie urýchliť (asi sa ponáhľate do práce…)?

1. Vyprázdnite miestnosť – aby bola dosiahnutá maximálna presnosť zamerania interiéru, pred príchodom zameriavacieho technika odstráňte zo zariaďovanej miestnosti všetok starý nábytok a všetky ďalšie predmety, ktoré by mohli brániť precíznemu meraniu. Platí to aj pri starej kuchyni, ale ak bez kuchyne nemôže vaša domácnosť ani provizórne fungovať, odstráňte aspoň hrnce a kuchynský riad zo všetkých skriniek, za ktorými sa nachádza elektrický vývod, zásuvka, prívod plynu alebo vody. V prípadoch, keď ani v najmenšom netušíte, kde tieto vývody môžu byť, odstráňte starý nábytok aspoň do tej doby, kým zameriavací technik výrobcu nábytku miestnosť zamerá.

Pri novostavbách a rekonštrukciách dbajte na to, aby v meranej miestnosti nezavadzal nepoužitý stavebný materiál alebo stavebný odpad.

2. Nezanedbajte hrúbku omietky – ak máte v pláne na stenách zariaďovanej miestnosti starú omietku vyspraviť alebo krivé steny vyrovnať stierkou resp. pri novostavbe ešte omietku na stenách nemáte natiahnutú vôbec, spravte tak ešte pred zameraním interiéru. Aj keď môže byť nová omietka hrubá iba pár milimetrov, aj tie môžu niekedy rozhodnúť o správnom alebo nesprávnom zapasovaní vyrobeného nábytku na mieru. Čas potrebný na montáž nábytku sa tak v dôsledku niekoľkých milimetrov môže natiahnuť a preto bude montáž drahšia.

3. Namontujte svietidlá – konštruktér nábytku pri kreslení výrobných výkresov berie do úvahy množstvo faktorov, ovplyvňujúcich konečný výsledok. Jedným z týchto dôležitých faktorov pri návrhu nábytku je aj poloha, tvar a rozmer všetkých pevných predmetov ( svietidlá, mriežky, ovládacie panely klimatizácie či alarmu…) namontovaných v zariaďovanej miestnosti. A práve svietidla sú častým zdrojom problémov v čase, keď je nábytok už namontovaný – zavadzajú otváraniu dvierok prípadne zasahujú priamo do korpusov vysokých skríň.

4. Položte novú podlahu – 8 milimetrov? 10 milimetrov? Akú hrúbku budú mať nové parkety, koberec či dlažba? Samozrejme hrúbka sa dá celkom úspešne odhadnúť, ale čo ak bude odhad nesprávny? Čo ak sa časom rozhodnete pred samotným položením hornej vrstvy podlahy použiť vyrovnávajúci betónový poter? Čo ak… Je lepšie obmedziť prípadné problémy na minimum už pred zameraním ako ich s vysokými finančnými nákladmi riešiť v čase, keď sa nábytok montuje.

5. Nakoniec pri novostavbách či rekonštrukciách ako bonus pre zameriavacieho technika umiestnite do interiéru aspoň maličkú čistú stoličku či inú čistú odkladaciu plochu. Obdarí vás za to úsmevom a jeho vďačnosť sa prirodzene premietne do kvality ďalšej práce :).

This entry was posted in Kuchyňa, Nábytok na mieru, Šatníky. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*