kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Malé kuchyne – aj úchytky sú dôležité

Pri efektívnom navrhovaní a zariaďovaní malej kuchyne je nutné zameriavať sa na malé detaily. Niekedy stačí naozaj pár milimetrov, a váš obľúbený veľký hrniec na vianočnú kapustnicu pre celú rodinu sa do vašej malej kuchynskej skrinky nezmestí, alebo práve tých pár milimetrov zabráni v plnom otvorení šuflíka, či dokáže prekážať v pohodlnom a bezpečnom pohybe po malej kuchyni.

Správny výber kuchynských úchytiek do malej kuchyne vám môže pomôcť takéto milimetre ušetriť až dva krát – pre maximálne šetrenie miestom v malej kuchyni sú preto najvhodnejšie zafrézované úchytky, prípadne môže mať malá kuchyňa dvierka úplne bez úchytiek (kuchynské dvierka s tzv. push systém).

Pri použití kuchynských dvierok bez úchytiek alebo dvierok so zafrézovanými úchytkami (A) a pri ich zalýcovaní s prednou hranou kuchynskej pracovnej dosky môžeme mať skrinky v malej kuchyni paradoxne väčšie – o 20 milimetrov na hĺbku oproti bežným skrinkám (B). Pri malej kuchyni ( širokej povedzme 2 metre) tak získate (a to len pri spodných skrinkách) oproti klasickej kuchyni približne 0,029 m3 úložného priestoru naviac.

Vyčnievajúce kuchynské úchytky spod kuchynskej pracovnej dosky do priestoru malej kuchyne dokážu nielen nepríjemne zraniť, ale neraz sa kvôli ním nedajú dvierka otvoriť celé – narazia do radiátora alebo do inej prirodzenej prekážky v malej kuchyni.

This entry was posted in Malé kuchyne and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*