kuchynske dvierka - porez drevotriesky - posuvné dvere reklamná plocha dobremag.net

Široké posuvné dvere na vstavané skrine a šatníky

Dobry den rada by som sa u vas informovala ohladom tej velkej dvojdverovej vstavanej satnikovej skrine, ktoru mate zobrazenu na stranke. Aky material je tam pouzity – či sklo, alebo plexisklo? Mali sme zaujem si dat spravit takuto skrinu z dvoch dveri presne ako mate vy na obrazku, s lacobelom. Mame sirku steny 378 cm a nikto nam nevie
spravit na tuto sirku dvojo dveri. Velmi sa ma to na vasej stranke zaujalo, tak som sa chcela informovat, akym stylom je tato skrina spracovana a kde by mi mohli spravit na takuto sirku na miesto troch dveri len dvojo? Dakujem vam velmi pekne za odpoveď.


Neurologickým bodom posuvných dverí pre vstavané skrine sú vždy spodné kolieska (do jedných dverí sa používajú 2 kusy tohoto nábytkového kovania) pohybujúce sa v spodnej vodiacej koľajnici a ich schopnosť uniesť takéto široké (a tím pádom ťažké) dvere – t.j. nosnosť spodných koliesok v posuvných dverách. Aj preto na uvedenom obrázku od Noteborn je podľa nášho názoru ako výplň posuvných dverí použité plexisklo, alebo iný podobný materiál (omnoho ľahší ako sklo). Taktiež sú posuvné dvere na obrázku odhadom o 40 cm nižšie (nie sú až po strop…), čo tiež znižuje celkom výrazne ich konečnú hmotnosť.

Naopak mohutný rám a predelové lišty týchto dverí Viceversa dvere celkovo stužujú a spevňujú. Teoreticky sa takéto delené posuvné dvere dajú vyrobiť aj v šírke necelé 3 metre (dlžka horného a dolného profilu, s ktorého sa posuvné dvere vyrábajú je zvyčajne až 6 metrov), avšak žiadny výrobca vám na ne záruku zo spomínaného dôvodu (nosnosť koliesok) neposkytne.

Existujú klasické systémy (námatkovo napr.  všeobecne používaný poľský Laguna), ktoré sa používajú pri dverách od približne 30 kg do 50 kg, pri vyšších hmotnostiach dverí je nutné uvažovať nad inym systémom kolajníc (ktoré unesú aj povedzme 75 – 100 kg/dvere).

Zjednodušenie vášho prípadu: objemová hmotnosť tvrdeného bezpečnostného skla je do cca 2500 kg/m3. Pri zasklenej ploche 2,5 x 3,78 (výška miestnosti x šírka miestnosti) metra a pri hrúbke skla 4 milimetre je hmotnosť použitého skla 94,5 kg. 1 meter hliníkového profilu môže v závislosti na priereze vážiť okolo 0,4 – 0,8 kilogramu, a ak zoberieme hraničnú váhu a zrátame celkovú potrebnú dĺžku profilu na oboje dvere, vyjde nám váha do cca 25 kg – spolu teda vaše dvoje dvere môžu vážiť okolo 120 kilogramov (60 kg/ks).

vstavané skrine - výpň lacobel hnedý

Na ilustračnej fotografii je vstavaná skriňa s vodorovne delenými posuvnými dverami z hnedého skla lacobel.

This entry was posted in Vstavané skrine and tagged , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*